Polski (PL)
Polski (PL)
English (en-GB)

HATO 400Y

Niezawodny napęd do bram przesuwnych do użytku rezydencjalnego wyposażony w enkoder magnetyczny, który zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i precyzję pracy siłownika.

Przekładnia naszego flagowego siłownika HATO 400Y wykonana jest z brązu i stali.

Cechy napędu do bram przesuwnych HATO 400Y:

  • wbudowana centrala sterująca polskiej produkcji
  • spowolnienie przy zatrzymaniu napędu (soft STOP)
  • pamięć odbiornika radiowego – 28 nadajników
  • przekładnia z brązu i stali
  • możliwość podłączenia fotokomórek
  • mechaniczne wyłączniki krańcowe
  • detekcja przeszkody za pomocą enkodera
  • regulacja siły regulacja przeciążenia

Spowolnienie

system pozwalający regulować prędkość pracy bramy w pozycjach krańcowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu elementy bramy, takie jak: mocowania, uchwyty, listwy zębate, koło zębate czy słupki, przedłużają swoją żywotność.

Wyjście sekwencyjne SBS

umożliwia dodatkowe sterowanie bramą, za pomocą takich urządzeń jak: przycisk resetowy (dzwonkowy), ster. za pomocą telefonu komórkowego, ster. za pomocą domofonu, ster. za pomocą centrali alarmowej lub inne zewnętrzne urządzenia które są wyposażone w wyjście przekaźnikowe nisko-prądowe można zintegrować z napędem.

Krańcówki magnetyczne

likwidując połączenie mechaniczne pomiędzy krzywkami bramy oraz napędem, zyskujemy większą precyzję przy ustawieniu pozycji krańcowych, rozwiązanie to eliminuje problem z zalegającym śniegiem na wyłączniku co mogło wpływać na poprawne ustawienie bramy. W praktyce przyśpiesza montaż całego układu sterowania.

Rozblokowanie awaryjne

w sytuacji utraty zasilania można w łatwy sposób rozblokować napęd co umożliwi otwarcie bramy. Wystarczy do wysprzęglenia napędu (klapka w dolnej częsci ) włożyć załączony do zestawu klucz, następnie wyciągnąć klapę rozlokowania. Teraz możemy ręcznie otwierać oraz zamykać bramę.

Zasięg sygnału

do zestawu dołączony jest pilot, którego zasięg jest na poziomie 25-35m w zależności od rodzaju ogrodzenia, można dodatkowo zwiększyć zasięg sygnału, dzięki antenie zabudowanej w lampie dołączonej do zestawu. Ważne aby przedłużenie wykonać za pomocą kabla koncentrycznego 50 Ohm-owego.

Regulacja mocy napędu

napęd wyposażony jest w potencjometr regulujący siłę pracy napędu, pozwala to na indywidualne dostosowanie mocy do wagi bramy.

Ruch pieszy

napęd posiada dwa tryby otwierania bramy. Standardowy otwiera bramę w 100% oraz tryb pieszy otwierający bramę na szerokość ok. 1 metra.

Zabezpieczenia

Slide 10/15 wyposażony jest w encoder, urządzenie sprawdzające każdorazowo poprawność otwierania oraz zamykania bramy, dodatkowo w zestawie dołączone są fotokomórki zabezpieczające bramę przed zamknięciem w momencie gdy w świetle bramy znajduje się przeszkoda. Kolejnym zabezpieczeniem jest czujnik przeciążeniowy, który zadziała gdy brama wyczuje opór, przed osiągnięciem pozycji krańcowej.

Rolling code Keeloq 433,92Mhz

piloty naszej firmy są zabezpieczone kodem zmiennym w systemie szyfrującym "Keeloq", które można zalogować tylko do napędów firmy HATO, jest to dodatkowe zabezpieczenie przed logowaniem obcych niezabezpieczonych pilotów.

CE + deklaracja zgodności

- firma HATO potwierdza, że wyrób spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej.


Gwarancja

- 24 miesiące.

W zestawie:

• napęd HATO 400Y

• elementy montażowe

• centrala sterująca HELB11

• fotokomórki

• lampa ostrzegawcza LED

• pilot

• instrukcja montażu wraz z karta gwarancyjną

Dane techniczne napędu HATO 400Y

Napięcie zasilające

AC 230V 50Hz

Moc silnika

160 W

Prędkość poruszania się bramy

12 m/min

Maksymalna waga bramy

600 kg

Odległość zdalnego sterowania

≥ 30 m

Obroty silnika

1400 obr/min.

Wyjściowy moment obrotowy

10 Nm

Hałas

≤ 60 dB

Centrala sterująca

HEL B11

Typ baterii pilota

23 A (12 V)

Częstotliwość

433.92 MHz ze zmiennym kodem

Temperatura działania

-40°C ~ +70°C

Wymiary

263 mm x 215 mm x 270 mm

HATO SLIDE 10

HATO 400Y

Pobierz nasz katalog